Відбувся майстер-клас «Риносептопластика. Відкрита. Закрита»
8-9 вересня 2017 року відбувся вже 6-й авторський практичний майстер-клас Павла Андрійовича Денищука, к.м.н., Національного секретаря ISAPS, в рамках його авторської Школи пластичної хірургії. На цей раз майстер-клас був присвячений темі «Риносептопластика. Відкрита. Закрита. Як, де і коли? Обгрунтування вибору. Об’ємна пластика носа Radiesse, Ліпофілінг».
У майстер-класі взяли участь 16 пластичних і ЛОР-хірургів – як молодих фахівців, так і практиків з великим досвідом з Україною і навіть Мексики.

Навчальна програма була традиційно насиченою. Теоретична частина складалася з лекцій і доповідей Павла Денищука, В’ячеслава Дідьковського, к.м.н., доцента, Тараса Баранова, хірурга вищої категорії, отоларинголога. В учасників була можливість обговорення і отримання відповідей на запитання і вивчення процесу ведення пацієнтів – від первинної консультації до післяопераційного спостереження, включно. Втім, найбільш очікуваною, як завжди, була практика. Протягом двох днів Павло Андрійович продемонстрував майстерність проведення трьох операцій риносептопластики, особливо після травматичних випадків, закритим методом, ліпофілінг носа і три корекції носа об’ємною пластикою Radiesse. Частина курсантів мали можливість безпосередньої практики в операційній, інші – спостерігали за майстерністю проведення операцій по трансляції та ставили запитання тренеру в операційну.
В рамках Школи пластичної хірургії Павло Денищук допомагає молодим хірургам «поставити» руки, досвідченим пластичним хірургам дізнатися про нові технології і методики. Перевагами участі в Школі є самостійне проведення операцій під контролем П. А. Денищука, можливість відпрацювати кожен нюанс своїми руками і дізнатися більше про особливості первинного консультування і післяопераційної реабілітації.