#
Три насичених дня конгресу IPSOW за підтримки USAPS!

Три вересневих дня були присвячені найновітнішим знанням і передовими методиками пластичної хірургії. Спікерами світового рівня було прочитано більше 690 хвилин лекцій на найактуальніші теми, а також проведено 13 годин операцій в режимі живої хірургії.

Темою першого дня була обрана маммопластика. Досвідом усунення такого дефекту як тубулярні груди з учасниками майстер-класу поділився російський хірург Олексій Боровиков, а також провів показову операцію в форматі живої хірургії. Спікер зі Швеції Пер Хеден теж продемонстрував показову операцію – збільшення молочних залоз у поєднанні з мастопексією по типу інвертованого Т, а також прочитав лекцію на тему підтяжки грудей в поєднанні з ендопротезування молочних залоз при первинних і вторинних випадках. Пластичний хірург Патрік Малуччі (Англія) розповів про застосування полегшених імплантатів і поділився своєю концепцією підтяжки грудей з одночасним збільшенням імплантатами.

Завершився цей насичений день вітальним коктейлем. Камерна обстановка Музею коньячного справи Шустов відмінно сприяла зав’язування знайомств і невимушеному дружньому спілкуванню учасників і спікерів майстер-класу.

 

Другий день, присвячений ринопластиці, був ще більш насиченим. Гуру ринопластики з США Роллін Деніел прочитав дві лекції: про складні випадки первинної ринопластики і про комбіновані реконструкції спинки носа. Один з найвідоміших пластичних хірургів Німеччини Вольфганг Губіш провів показову операцію, а також поділився своїми напрацюваннями по повній екстракорпоральній реконструкції спинки носа і використання реберного графту в первинні та вторинні ринопластиці. Постійний учасник наших майстер-класів, провідний пластичний хірург з Грузії Олександр Кузаном розповів про свій досвід вторинної ринопластики і про роботу над власними помилками при її проведенні. Спікер зі Швеції Ігор Нечаєв поділився своїм баченням тонкощів ринопластики і провів показову операцію. Чудовим завершенням дня став гала-вечеря, що порадувала гостей вишуканим меню, родзинкою вечора стало виконання Казбеком Кудзаєвим пісні «Серце хірурга», що ще раз доводить що наші гості талановиті не тільки в пластичній хірургії.

 

Тема третього дня – пластика тіла зібрала не менше зіркових спікерів з усього світу. Великий інтерес у слухачів викликали лекції Ігоря Нечаєва про аугментації гомілок і Казбека Кудзаєва (Росія) по мегаабдомінопластику, про зменшення талії і авторської модифікації хейлопластики булхорн. Казбек Кудзаєв продемонстрував в форматі живої хірургії свою авторську методику зменшення талії без видалення ребер. Гість з США Малколм Паул виконав показові 3D-абдомінопластику і ліпосакцію, а також поділився теоретичними напрацюваннями по цій темі.

Крім отримання великого обсягу теоретичних і практичних знань, учасники мали можливість вживу познайомитися з широким асортиментом професійної продукції, представленої на майстер-класі компаніями-спонсорами. Щодня все спікери приділяли велику увагу відповідям на запитання слухачів.

Сподіваємося, що знання, отримані учасниками, будуть успішно застосовуватися ними на практиці.

Ми вчимо – ви оперуєте!