#
Відбулася конференція «Актуальні питання сучасної хірургії»

8 – 9 листопада, 2018 року відбулася науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ СУЧАСНОЇ ХІРУРГІЇ», затверджена МОЗ України. Конференція відбулася за активної організації та підтримки Товариство пластичних естетичних хірургів України USAPS. Окрім того, спів-організаторами конференції виступили: кафедра хірургії № 1 (завідуючий кафедрою професор Білянський Л.С.) та кафедра хірургії № 4 (завідуючий кафедрою професор Мішалов В.Г.) НМУ імені О.О. Богомольця, Товариство пластичних естетичних хірургів України (USAPS), Асоціація хірургів м. Києва та Київської області, Асоціація кардіологів, судинних та серцевих хірургів м. Києва.

Участь у конференції взяли 435 фахівців, які мали змогу відвідати 10 секцій відповідно до свого хірургічного профілю, на яких протягом двох днів були представлені 135 доповідей. Приїхали на конференцію й такі міжнародні експерти, як  В.Глоба, А. Курашев (Казахстан), А.Органесян (Арменія), Д.Унукович (Швеція) та поділились із участниками доповідями про особливості навчання, менеджменту та надання хірургічної допомоги в пластичній хірургії в їхніх країнах.

Конференція почалась з пленарного засідання, присвяченого загальним питанням хірургії. Відкрив конференцію директор Національного інституту хірургії та транспланталогії імені О.О. Шалімова, Голова асоціації хірургів України, професор Усенко О.Ю., який виступив з доповіддю про стан хірургічної допомоги в Україні. Також участь у відкритті конференції взяли головний хірург Міністерства оборони України професор Хоменко І.П. з доповіддю про військово-польову хірургію України при наданні допомоги пораненим в АТО/OOC; Голова асоціації судинних хірургів, флебологів та ангіологів України, керівник відділу магістральних судин Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова д.м.н. Нікульніков П.І. з доповіддю про проблемні питання судинної хірургії, директор Національного музею історії медицини, професор Шипулін В.П. з доповіддю про історію становлення київського хірургічного наукового товариства, Президент Товариства пластичних естетичних хірургів України (USAPS), професор кафедри хірургії № 4 професор Храпач В.В. з доповіддю про тенденції розвитку пластичної хірургії в Україні. Завідувач кафедри хірургії № 4 професор Мішалов В.Г. підвів підсумки пленарного засідання та представив доповідь щодо науково-практичної діяльності та її результатів на кафедрі хірургії № 4 за 20 років роботи.

Високу відвідуваність показала секція пластичної хірургії, де були представлені різнопланові доповіді від українських та міжнародних фахівців в галузі пластичної естетичної хірургії. Розглядались питання хірургії та менеджменту і навчання в пластичній та естетичній хірургії. Окремо була доповідь голови адвокатського об’єднання Р. Совершенного щодо особливостей законодавства України з відповідальності хірурга. В рамках конференції відбувся з’їзд Товариства пластичних естетичних хірургів України (USAPS).
Враховуючи, що участь в конференції взяли всі представники опорних кафедр вищих медичних закладів освіти України, в рамках конференції також відбулась нарада завідувачів опорних кафедр хірургії (опорною в НМУ є кафедра хірургії № 4).

Серед учасників конференції було зареєстровано багато студентів-медиків. Слід також зазначити, що це були переважно студенти-гуртківці кафедри урології, хірургії № 4 та онкології, які провели спільне розширене засідання студентських наукових гуртків вищезазначених кафедр.