#
Офіційне звернення USAPS: Запущено процес затвердження спеціальності “пластичний хірург”

Дорогі колеги! Нарешті відбулася знакова для українських пластичних хірургів подія!

23.03.2018 року почав роботу «круглий стіл» з розгляду актуальних  проблем пластичної хірургії у складі провідних пластичних хірургів України, представників державної влади, навчальних медичних закладів, юристів. Довгоочікуваний захід організовано «Українським товариством естетичних пластичних хірургів» за підтримкою Народного Депутата України  Заступника Голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Сисоєнко Ірини Володимирівни та Заступника Міністра охорони здоров’я України Лінчевского Олександра Володимировича.

Учасниками, під час зустрічі, було активно та змістовно обговорено проблематику легалізації роботи пластичного хірурга, зокрема гостру необхідність в створенні медичної спеціальності «пластичний хірург», освіті хірургів даного профілю, можливості виконання показових операцій закордонними хірургами, ролі професійних асоціацій та необхідності запобігання монополії в цьому процесі.

Ірина Володимирівна Сисоєнко визначила важливість створення спеціальності «пластична хірургія», підтримку у рамках роботи профільного комітету Верховної Ради, взаємодію з Міністерством охорони здоров’я України, необхідність дотримання демократичних норм, актуальність питання участі іноземних фахівців в освітньому процесі.

Олександр Володимирович Лінчевський виклав сучасну та перспективну багаторівневу систему освіти лікарів, відзначив особисту підтримку  процесу оформлення спеціальності «пластичний хірург» та бажання візувати відповідний наказ після його корекції робочою групою фахівців за активною участю професійних об’єднань пластичних хірургів.

На жаль, аналіз існуючих документів для запровадження такої спеціальності, раніше підготовлений та поданий для затвердження МОЗом, встановив неактуальність ряду принципових положень в частині кваліфікаційних вимог до спеціальності «пластичний хірург» та недосконалість закладеного в такі проекти документів освітнього принципу підготовки спеціалістів та допуску до професії. Для оперативного узгодження та актуалізації сьогоденню проектів документів щодо створення спеціальності «пластичний хірург» під керівництвом Народного Депутата України Ірини Володимирівни Сисоєнко було створено робочу групу в складі провідних юристів, що працюють в сфері пластичної хірургії, яка в найближчий час за активної участі провідних пластичних хірургів України сформує кваліфікаційні вимоги до спеціальності, які будуть відповідати всім сучасним вимогам галузі та якісно впливати на підготовку спеціалістів та доступ до професії. Однією з перших задач визначено внесення до класифікатору професій професію пластичний хірург, що має відбутися в найближчий час.

Отже, багатолітній процес створення спеціальності пластичний хірург нарешті піднятий на вістрі реальних дій та вийшов на фінішну пряму завдяки учасникам  засідання.  Всі проекти документів будуть надані в вільному доступі спеціалістам, які працюють в царині пластичної хірургії, для зауважень, доповнень та публічних обговорень. Лише разом, за участі всієї спільноти спеціалістів, буде досягнуто формування сильної, високопрофесійної, об’єднаної, та вже всебічно визнаної галузі пластичної хірургії в Україні.

Особлива подяка члену Правління Українського товариства естетичних пластичних хірургів Павлу Андрійовичу Денищуку за активну участь в організації даного заходу.

23.03.2018

З повагою, Правління ГО «Українське товариство естетичних пластичних хірургів»